Η σχολική Σύμβουλος Πληροφορικής κα Τζελέπη, η υπεύθυνη ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Δ. Θεσσαλονίκης κα Κερκίρη Σ., η κα Τζουμάκα Χριστίνα, ΠΕ20, καθηγήτρια Πληροφορικής 1ου ΓΕΛ Σταυρούπολης και ο Τεχνικός Υπεύθυνος ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Δ. Θεσσαλονίκης, κος Μπογιατζής Δ., οργανώνουν ενημερωτική συνάντηση με θέμα

Χρήση εργαλείων ΠΣΔ για την καλύτερη οργάνωση του μαθήματος και την προαγωγή των projects“.

Η συνάντηση υποστηρίζεται από τη Δ/σνη Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ. Θεσσαλονίκης και τον Διευθυντή του 1ου ΓΕΛ Σταυρούπολης κο Πάππα Εμμανουήλ.

Η συνάντηση θα έχει ενημερωτικό χαρακτήρα όπου θα συζητηθούν δυνατότητες του ΠΣΔ προς καθηγητές και μαθητές, και εργαλεία του ΠΣΔ. Συγκεκριμένα θα αναπτυχθούν τα:

• e-class,
  • school-press,
  • European-school radio

και οι δυνατότητες χρήσης τους στα projects.

Η συνάντηση θα υλοποιηθεί Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015, ώρες 12.00-15.00, στο χώρο της Δ.Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης. Παρακαλούνται οι Δ/ντές Σχολικών Μονάδων να διευκολύνουν τους καθηγητές.

H ενημέρωση απευθύνεται στους καθηγητές όλων των ειδικοτήτων.

Οι αιτήσεις έχουν κλείσει.