Πρόσκληση συμμετοχής σχολικών μονάδων σε Τοπικό Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με θέμα: «Περιβαλλοντικός Γραμματισμός & Κοινωνική Αλληλεγγύη».

Το Γραφείο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης, ως συντονιστής του Τοπικού Περιβαλλοντικού Δικτύου με θέμα: «Περιβαλλοντικός Γραμματισμός & Κοινωνική Αλληλεγγύη», καλεί όσες σχολικές μονάδες επιθυμούν, να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στο Δίκτυο.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν στο Δίκτυο παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση και το πρωτόκολλο συνεργασίας μέχρι τις 20 Δεκεμβρίου 2019 και να τα στείλουν στο e-mail: yperival@dide-v.thess.sch.gr ή στο fax: 2310640265.

Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να ενταχθούν με τους μαθητές τους στο δίκτυο παρακαλούνται να ενημερωθούν για το περιεχόμενο και τον τρόπο λειτουργίας του δικτύου διαβάζοντας το συνημμένο έγγραφο.

Στο ΤΔΠΕ μπορεί να ενταχθεί κάθε σχολική μονάδα της Διεύθυνσής μας που υλοποιεί πρόγραμμα Π.Ε. με παρόμοια ή ίδια θεματολογία.

Οι συμμετέχοντες, εκπαιδευτικοί και μαθητές, θα υποστηριχθούν από το Γραφείο Περιβαλλοντικής κατά προτεραιότητα σε ημερίδες, σεμινάρια και διαδραστικές δράσεις στη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.