Πρόσκληση για το φεστιβάλ περιβαλλοντικής εκπαίδευσης

Το Γραφείο Περιβαλλοντικής Αγωγής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης διοργανώνει και φέτος τριήμερο Φεστιβάλ Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης – Εκπαίδευση για την Αειφορία στο πλαίσιο ανάδειξης και προβολής των προγραμμάτων περιβαλλοντικής εκπαίδευσης που υλοποίησαν οι σχολικές μονάδες κατά το σχολικό έτος 2016-2017 με έκθεση φωτογραφίας και αφισών, δρώμενα, εισηγήσεις, παρουσιάσεις προγραμμάτων Π.Ε., εικαστικές αναφορές και κατασκευές από ανακυκλώσιμα υλικά.

Το τριήμερο θα πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με το Δήμο Νεάπολης-Συκεών στο κλειστό Θέατρο του πρώην Δημαρχείου Νεάπολης και στην Αίθουσα τέχνης από 26 μέχρι 28 Απριλίου 2017.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να παρουσιάσουν τις δράσεις τους να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στην παρακάτω φόρμα:

Η συγκεκριμένη πρόσκληση αφορά σε προγράμματα που υλοποιούνται τη φετινή χρονιά

Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές μέχρι: 30 Μαρτίου 2017

Σχολική μονάδα (απαραίτητο)

Ονόματα εκπαιδευτικών, έως τρία

Όνομα 1ου εκπαιδευτικού (απαραίτητο)

e-mail 1ου εκπαιδευτικού (απαραίτητο)

Τηλέφωνο 1ου εκπαιδευτικού (απαραίτητο)

Όνομα 2ου εκπαιδευτικού

Όνομα 3ου εκπαιδευτικού

Τίτλος προγράμματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (απαραίτητο)

ΤΡΟΠΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ: