Καλή σχολική χρονιά

Το Γραφείο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης σας ενημερώνει ότι και για τη φετινή χρονιά θα υλοποιηθούν προγράμματα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης σε συνεργασία με τις σχολικές μονάδες.
Επίσης σε συνεργασία με τα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, που συνεχίζουν τη λειτουργία τους, αλλά και με διάφορους επιστημονικούς φορείς θα πραγματοποιηθούν επιμορφωτικά σεμινάρια προς ευαισθητοποίηση και υποστήριξη των εκπαιδευτικών σε θέματα που αφορούν στην περιβαλλοντική αγωγή, στην εκπαίδευση για την αειφορία και τη βιωσιμότητα.
Με την ελπίδα πως το Γραφείο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης θα τύχει της αμέριστης συνεργασίας σας για τις δράσεις που προγραμματίζει, ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, δημιουργική και καρποφόρα.

Δέσποινα Μιχελάκη
Υπεύθυνη του Γραφείου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης