Απολογισμός ανακύκλωσης πλαστικών καπακιών

1.Παρασκευή 20 Μαρτίου 2015: 420 κιλά (= 84 Ευρώ) παραλαβή από το Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Ευόσμου Κολοκοτρώνη με Ερωτόκριτου Γωνία.
2.Πέμπτη 04 Ιουνίου 2015: 700 κιλά (= 140 Ευρώ) παραλαβή από το 2ο Γυμνάσιο Ελευθερίου – Κορδελιού, 25ης Μαρτίου 2 ( Κορδελιό – Θεσσαλονίκη).
3. Δευτέρα 18 Ιουνίου 2015: 200 κιλά (= 40 Ευρώ) παραλαβή από το 8ο Δημοτικό Σχολείο Ελευθερίου – Κορδελιού (Κρήτης και Κύπρου Γωνία).
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ: 1320 κιλά (= 264 Ευρώ)
Τα ποσά, που προέκυψαν από τις ανακυκλώσεις, κατατέθηκαν από τη Βιομηχανία Παραγωγής και Εμπορίας Πλαστικών FEVROPLAST (Χέρσο Κιλκίς) σε αριθμό λογαριασμού που η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς ανέθεσε στη σχολική μονάδα του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Κιλκίς να ανοίξει για λόγους διαφάνειας.
Ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν στη συγκέντρωση των πλαστικών καπακιών καθώς με τον τρόπο αυτό ενισχύεται η δράση μας για την αγορά ηλεκτροκίνητου αμαξιδίου για το ΕΕΕΕΚ Κιλκίς, αφού η εν λόγω σχολική μονάδα διέθεσε στις 16-10-2014 ένα ηλεκτροκίνητο αναπηρικό αμαξίδιο σε μαθητή Σχολικής Μονάδας Ειδικής Αγωγής (ΣΜΕΑΕ) της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Ελευθερίου Κορδελιού.