Πρόσκληση συμμετοχής στο 1ο Περιβαλλοντικό Συνέδριο: «Περιβάλλον-Σχολείο-Κοινωνία» στο Δήμο Παύλου Μελά

Το Γραφείο Περιβαλλοντικής Αγωγής της Δ.Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με το αντίστοιχο Γραφείο της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, το Δήμο Παύλου Μελά και το Κ.Π.Ε. Ελευθερίου Κορδελιού & Βερτίσκου διοργανώνουν το 1ο Περιβαλλοντικό Συνέδριο με θέμα:

«Περιβάλλον-Σχολείο-Κοινωνία»

Το συνέδριο αφορά στην ανάδειξη των δράσεων του Τοπικού Περιβαλλοντικού Δικτύου «Σχολείο ανοιχτό στην κοινωνία – Ενεργός πολίτης στο Δήμο Παύλου Μελά», και καλούμε εκπαιδευτικούς και μαθητές των σχολείων του Δήμου Παύλου Μελά να συμμετέχουν ενεργά με παρουσιάσεις των προγραμμάτων τους και κατάθεση των απόψεων τους από τη συμμετοχή τους στο ανωτέρω δίκτυο.

Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στις 5 Νοεμβρίου 2018 στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στον 3ο όροφο του Πολιτιστικού Κέντρου Χ. Τσακίρης Λαγκαδά 221, Σταυρούπολη, από 10.00-13.00 για τα σχολεία (μαθητές και εκπαιδευτικούς) και από 18.30-21.00 ανοιχτό στο κοινό.